W ostatnim czasie otrzymaliśmy od czytelników wiele wiadomości, że mury działdowskiego zamku zmieniają swój kolor. Jak się okazało, pojawiły się na nich wykwity solne, które są już usuwane.

Według burmistrza Grzegorza Mrowińskiego, wykwity będą się pojawiać na murach jeszcze przez jakiś czas, jednak wykonawca inwestycji będzie je sukcesywnie usuwał. – Wykonawca udzielił nam 60 miesięcznej gwarancji, w ramach której będziemy go rozliczać – mówi burmistrz.

Aktualnie pracownicy odpowiednimi środkami usuwają wykwity – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz dziedzińca. Efekty można zobaczyć na załączonej fotografii.

Czym są wykwity solne?
Wykwity pojawiają się najczęściej na cegłach lub płytkach klinkierowych. Powstają w wyniku rozpuszczenia się w wodzie soli zawartych w zaprawie lub materiale. Pod wpływem wilgoci są wymywane na powierzchnię muru, gdzie zasychają.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!