W związku z planowanym na 8 kwietnia rozpoczęciem akcji strajkowej przez pracowników działdowskich przedszkoli i szkół, burmistrz Działdowa opublikował komunikat skierowany do rodziców.

„Uprzejmie informuję, iż począwszy od tego dnia aż do odwołania istnieje uzasadniona obawa, że placówki oświatowe w Działdowie nie zapewnią opieki Państwa dzieciom. Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie opieki we własnym zakresie. W przypadku przedszkoli prowadzonych przez Gminę-Miasto Działdowo strajk prawdopodobnie obejmie wszystkie placówki i niestety nie ma możliwości zapewnienia opieki dla wychowanków. W przypadku szkół, istnieje możliwość zapewnienia opieki dla niewielkiej grupy dzieci najmłodszych (tylko klasy I-III), ale tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy rodzic w żaden inny sposób nie zapewni opieki dla dziecka. Rodziców bardzo proszę o wcześniejsze (do 5 kwietnia br.) zgłoszenie potrzeby zapewnienia opieki dla dziecka do dyrektora szkoły. W przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontaktowanie się bezpośrednio z dyrektorem właściwej placówki oświatowej, który ma obowiązek udzielenia wyczerpującej informacji” – czytamy w komunikacie Grzegorza Mrowińskiego.

Burmistrz Działdowa poinformował również, że trwają prace nad organizacją egzaminów pomimo zapowiadanej akcji strajkowej. Dodatkowo przeprosił za zaistniałą sytuację i zaapelował o wyrozumiałość i zrozumienie dla postulatów strajkujących pracowników oświaty

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!