Radni Rady Miasta Działdowo przeznaczyli środki na wykonanie koncepcji projektowej krytej pływalni. Jeżeli nie wykluczą tego badania geologiczne, obiekt powstanie przy ul. Męczenników na obecnym parkingu w pobliżu targowiska.

Budowa basenu w Działdowie była głównym hasłem wyborczym burmistrza Grzegorza Mrowińskiego. Inwestycja ta jest tak oczekiwana przez mieszkańców, że minęły dopiero cztery miesiące obecnej kadencji, a działdowianie dopytują się, kiedy rozpocznie się budowa. Ci najbardziej niecierpliwi zaczęli już nawet mówić, iż skończy się na obietnicach. W minionym tygodniu władze pokazały, że tak nie jest. Podczas sesji Rady Miasta Działdowo do budżetu na rok bieżący włączony został punkt w sprawie wykonania koncepcji projektowej krytej pływalni. Radni przeznaczyli na ten cel 50 tysięcy złotych.

- Przyszedł czas, aby w końcu usiąść i zacząć rysować koncepcję krytej pływalni w Działdowie. Jestem w posiadaniu materiału dotyczącego inwentaryzacji bazy sportowej w Polsce, a konkretnie krytych i nie krytych pływalni. Według stanu na rok 2015 na 380 powiatów w kraju 64 nie miały basenu. 23 z nich można nie brać pod uwagę, ponieważ są to powiaty obwarzankowe, które znajdują się wokół dużych miast. Po odjęciu powiatów, które w tym czasie już budowały kryte pływalnie, zostało tylko 26, które w 2015 roku nie miały basenu. Wśród nich jest Działdowo – mówił burmistrz.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!