Od 1 grudnia 2018 roku do 10 marca 2019 czynne było lodowisko w Działdowie. W minionym sezonie zimowy było ono znacznie ulepszone, tafla lodowiska była zadaszona i osłonięta z każdej strony. Dla sympatyków jazdy na łyżwach była to znaczna poprawa warunków do korzystania z tego obiektu. Ten sezon wyróżniał się bardzo dużym zainteresowanie ze strony zwolenników jazdy na łyżwach.

- Nadspodziewanie duże zainteresowanie było w tym sezonie naszym lodowiskiem. Przez cały czas jego funkcjonowania przewinęło się około 29 tysięcy osób (tyle biletów zostało sprzedanych), to znaczny wzrost w porównaniu do ubiegłego sezonu. W sumie nasz przychód ze sprzedaży biletów wyniósł około 175 tysięcy zł – powiedział dyrektor MOSiR Grzegorz Kaszubski.

Lodowisko było czynne przez siedem dni w tygodniu dla wszystkich chętnych. Ponadto dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych było zarezerwowane dla grupy hokeistów z klubu Stalowe Rekiny. Z działdowskiego lodowiska korzystali nie tylko mieszkańcy Działdowa, ale także z powiatów; mławskiego, nidzickiego, nowomiejskiego oraz Olsztyna. Przyjeżdżały do naszego miasta zarówno grupy zorganizowane, ale także pojedyncze osoby.
- Teraz następuje konserwacja lodowiska, sprzętu i urządzeń, celem przygotowania do przyszłego sezonu. W ostatnich dniach zamontowane zostały bandy do gry w hokeja, tak więc w przyszłym sezonie nasi hokeiści będą mogli nie tylko trenować, ale także rozgrywać mecze – dodał Grzegorz Kaszubski.

Jak widać, nowy obiekt sportowy był bardzo potrzebny, bo zainteresowanie było bardzo duże. Korzystali z niego; młodzież szkolna, dzieci i wiele osób dorosłych.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!