W obrębie ulic: Orzeszkowej, Wyszyńskiego, Kopernika i Słonecznej powstaje coraz większy problem komunikacyjny – alarmuje w interpelacji do burmistrza Działdowa radny Sławomir Pszenny, który zauważa, że to dopiero początek, ponieważ w okolicy stawiane są kolejne bloki. Burmistrz odpowiada, że problem jest złożony i aby go rozwiązać potrzebna jest wnikliwa analiza.

- W ostatnich latach znacząco wrosła ilość budynków powstających w obrębie ulic Orzeszkowej i Wyszyńskiego. Do wielorodzinnych budynków mieszkalnych prowadzi obecnie tylko jedna droga dojazdowa - dwukierunkowa ulica Orzeszkowej. Opisywany obszar to jeden z 4 istniejących obecnie ciągów łączących południową i północną część miasta (obok ul. Wolności, ul. Hallera i ul. Olsztyńskiej) wykorzystywany bardzo mocno szczególnie przez pieszych i rowerzystów. Mieszkańcy zgłaszają liczne i zasadne wnioski dotyczące braku miejsc parkingowych, zbyt małej przepustowości ulicy Orzeszkowej, nieuregulowanych kwestii ruchu pieszego i rowerowego, przestarzałego oświetlenia ulicznego, braku elementów małej architektury (kosze na śmieci, ławki, etc.) oraz zieleni (nasadzenia drzew i krzewów oraz trawniki) – czytamy w interpelacji radnego Sławomira Pszennego.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!