Działdowscy kryminalni, w niespełna godzinę od zgłoszenia, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na bank. Mieszkaniec powiatu, grożąc nożem pracownicy jednej z placówek bankowych zażądał pieniędzy. Wystraszona kobieta wydała napastnikowi około 5.000 złotych. Policjanci odzyskali pieniądze oraz zabezpieczyli nóż.

Dzisiaj przed godziną 13.00 do jednej z placówek bankowych w Działdowie wszedł starszy mężczyzna. Z relacji pracownicy wynikało, że grożąc jej nożem zażądał pieniędzy. Wystraszona kobieta wydała mu około 5.000 złotych. Po chwili napastnik oddalił się w nieznanym kierunku, a pracownica powiadomiła oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrole policji oraz grupę dochodzeniowo-śledczą. Policjanci prowadząc oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli monitoring. Policjanci prewencji przeszukiwali ulice miasta, a z kolei kryminalni prowadzili czynności operacyjne, aby zatrzymać sprawcę rozboju.

W niespełna godzinę od zgłoszenia, kryminalni zatrzymali 59-letniego napastnika. Policjanci odzyskali także pieniądze oraz zabezpieczyli nóż. Zatrzymany został także syn mężczyzny. Jego udział w tym zdarzeniu jest wyjaśniany.

Podejrzanemu o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia może grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

KPP Działdowo

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!