Przy ul. Janusza Korczaka w Działdowie, w okolicy lasu, ogródków działkowych oraz strefy sportowo-rekreacyjnej deweloper chce postawić 5-kondygnacyjny blok o długości ponad 60 metrów. Inwestycję realizuje w ramach specustawy mieszkaniowej. Pomysł ten nie spodobał się radnym, którzy na ostatniej sesji wyrazili swój sprzeciw.

W ostatnim czasie w Działdowie powstaje coraz więcej bloków mieszkalnych. Deweloperzy wykorzystują każdy pusty teren w mieście, by postawić tam kolejny budynek. W ostatnim czasie padł pomysł, aby duży blok mieszkalny postawić przy ul. Janusza Korczaka, czyli tuż za pasażem handlowym przy ul. Olsztyńskiej – w sąsiedztwie lasu, ogrodów działkowych oraz kompleksu sportowego, w skład którego wchodzą lodowisko, pump track, boiska do piłki nożnej czy baseballa. Inwestycję chcą realizować wspólnicy spółki cywilnej – deweloperzy z Działdowa oraz Mławy. Projekt zakłada budowę 5-kondygnacyjnego bloku z płaskim dachem, z dodatkową kondygnacją podziemną, o długości 64,8 metrów i 16 – 16,5 metrów wysokości. W ramach inwestycji powstać ma 64-65 mieszkań, o łącznej powierzchni użytkowej 3700-3800 m kw. Deweloperzy zdecydowali się na inwestycję w trybie specustawy mieszkaniowej, która weszła w życie pod koniec sierpnia 2018 roku i spotkała się z ostrą krytyką ze strony urbanistów i aktywistów miejskich. W związku z tym, Rada Miasta Działdowo musiała podjąć uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!