Polskie Radio realizuje słuchowisko autorstwa działdowianki, Krystyny Sztramskiej. „Druciany krzyżyk” reżyseruje aktor Marcin Troński.

Fabuła słuchowiska nawiązuje do spotkania po latach dwojga zakochanych. Miejscem ich rozmów jest oczywiście Działdowo, a w opowieść wpleciona została historia Działdowa, zwłaszcza ta z II wojny światowej oraz niemiecki obóz zagłady, który tu się znajdował. W rolach głównych usłyszymy m.in. Danutę Stenkę, Marcina Trońskiego, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Marię Pakulnis, Krystynę Tkacz, Stanisława Brudnego, Olgierda Łukaszewicza, Ewę Kanię, Jana Pęczka, Adama Serowanieca, Zbigniewa Konopkę, Magdę Wójcik oraz Antoninę Żbikowską. To, że Marcin Troński reżyseruje słuchowisko, nie jest przypadkiem. 22 lipca ubiegłego roku aktor był gościem Powiatowych Wieczorów z Poezją w Działdowie, gdzie w towarzystwie m.in. Krystyny Sztramskiej przedstawili „Druciany krzyżyk”. Opowiadanie czytane na role tak spodobało się Marcinowi Trońskiemu, że postanowił zrobić z niego słuchowisko dla Polskiego Radia. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!