W najbliższy czwartek, po ponadmiesięcznej przerwie, odbędzie się posiedzenie Rady Miasta Działdowo. Porządek IV sesji zawiera 28 punktów.

Radni będą obradowali m.in. w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Janusza Korczaka. Chodzi tu o budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego, posiadającego 5 kondygnacji naziemnych oraz jedną podziemną. Szerzej o tej sprawie napiszemy w kolejnym wydaniu. Ponadto radni zmienią statut Młodzieżowej Rady Miasta Działdowo, powołają Komisję Rewizyjną oraz jej przewodniczącego, a także skład osobowy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Radni debatować będą nad zmianą statutu i nazwy Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego. Wiele na to wskazuje, iż w czwartek muzeum zmieni nazwę na Muzeum Pogranicza w Działdowie, a wszystko to przez rozszerzenie działalności muzealnej, dzięki nowym ekspozycjom w gotyckiej części zamku.
Sesję zaplanowano na najbliższy czwartek na godz. 10.00.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!