Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Działdowie, którzy brali udział w projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu spotkali się z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą.

Kancelaria Prezydenta RP zaprosiła uczniów szkół najbardziej zaangażowanych w projekt. W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli uczniowie liceum wraz z opiekunem Iwoną Malik-Wrombel oraz koordynatorem ANP w województwie warmińsko-mazurskim Pawłem Żujewskim (absolwent II LO w Działdowie, a obecnie student prawa).

Podczas spotkania uczniowie rozmawiali między innymi na temat relacji Polski z Unią Europejską, bieżącej sytuacji politycznej, w związku z kryzysem mediów publicznych oraz współczesnej roli autorytetów. Po spotkaniu w Sali Kolumnowej młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach z doradcą prezydenta Zofią Romaszewską. Ostatnim elementem wizyty było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego – uczniowie zobaczyli sale, w których odbywają się spotkania z głowami państw, dziennikarzami oraz nadawane są nagrody dla wybitnych Polaków. Poznali historię kaplicy, mebli czy obrazów w pałacu. Nie zabrakło także ciekawostek i anegdotek zza kulis wielkiej polityki.

W projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu nasze liceum aktywnie uczestniczy od kilku lat (dwukrotnie będąc finalistami Akademii). Opiekunem uczniów uczestniczących w ANP jest nauczycielka historii Iwona Malik-Wrombel. Wyjazd do Warszawy, który odbył się 17 stycznia został sfinansowany przez Urząd Miasta w Działdowie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!