Jan Regulski wydał nową, szóstą już książkę – „Publikacje” (wersja rozszerzana). Zawarta w niej treść nawiązuje do setnej rocznicy przyłączenia Działdowa do Polski. Ten piękny jubileusz świętować będziemy 29 stycznia 2020 roku. - Praca ma charakter publicystyczny. Zamieściłem w niej wypowiedzi związane głównie z Ziemią Działdowską. Moje wypowiedzi odnoszą się również do wielu zdarzeń z okresu wojny i czasów powojennych. Przypominam w szczególności ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju bliskiej mi małej ojczyzny – mówi autor. - Chodzi mi o podkreślenie, że Ziemia Działdowska różni się od tej z 1920 roku, jak biały od czarnego i niebo od ziemi, mimo nieszczęść, które ją spotkały. Był na niej przecież obóz KL Soldau i NKWD, zdarzały się morderstwa polityczne czasów stalinowskich, a mimo to sukcesów jest więcej. Np. w 1920 roku mieszkało w Działdowie 3.500 mieszkańców a obecnie 21.000, w powiecie było 24.000 a obecnie 65.000 mieszkańców. Nie było dróg bitych, a obecnie mamy 315 km dróg powiatowych, 670 km dróg gminnych i 115 dróg wojewódzkich. Nie było też polskich szkół, bibliotek, samorządów, polskiej inteligencji – dodaje.
Książkę można nabyć w księgarni Książnica Polska, mieszczącej się przy Pl. Mickiewicza w Działdowie.

Co ciekawe, pisarz pracuje obecnie nad siódmą pozycją w swoim dorobku twórczym. Zawierać ona będzie opowiadania. Oczywiście o Działdowszczyźnie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!