We wtorek, 18 grudnia w Działdowie odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu firmy Dekorglass Działdowo S.A. Firma chce zainwestować 156,5 mln złotych w trzech miejscowościach: Działdowie, Komornikach oraz w Turze (województwo kujawsko-pomorskie), zatrudniając minimum 50 nowych pracowników.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna udzieliła spółce zezwolenia na stosowanie w tych miejscach ulg podatkowych. To dziesiąta decyzja wydana przez W-MSSE na nowych zasadach, obowiązujących od września tego roku. Dekorglass Działdowo S.A. to firma z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem na rynku dekoracji opakowań szklanych. Jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w swojej branży w Europie i jednym ze światowych liderów zajmujących się dekorowaniem szklanych opakowań. Współpracuje z najlepszymi światowymi markami dostarczając produkty do osiemdziesięciu jeden państw świata. Dzięki udzielonemu wsparciu zrealizuje projekt inwestycyjny polegający na rozbudowie i modernizacji huty szkła oraz zakładu zajmującego się dekoracją opakowań szklanych. W ramach pełnego zagospodarowania odpadów poprodukcyjnych wybudowany zostanie również zakład produkcji szkła piankowego znajdującego szerokie zastosowanie w budownictwie jako ekologiczny materiał izolacyjny. Tu zostanie wykorzystane szkło z recyklingu.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!