Radni Rady Miasta Działdowo postanowili zamrozić swoje diety. Dzięki temu budżet miasta zaoszczędzi w 2019 roku około 30 tys. zł.

Pod koniec ostatniej kadencji radni postanowili skończyć z używaniem papierowych dokumentów, tak aby odciążyć budżet miasta. Każdego roku na zakup papieru oraz tonerów do drukarek miasto wydawało bowiem około 60 tys. zł. Radni postanowili poszukać kolejnych oszczędności i zajęli się uchwałą określającą wysokość ich diet, które są rekompensatą za utracone zarobki i zwrot kosztów ponoszonych przy wykonywaniu mandatu. Do tej pory uchwała była tak skonstruowana, że diety radnych wzrastały wraz ze wzrostem najniższej krajowej. Jako, że najniższa krajowa rosła ostatnio w bardzo szybkim tempie, to diety radnych w ciągu minionych lat wzrosły o kilkaset złotych. Radni postanowili to zmienić. Nowa uchwała nie nawiązuje już do najniższej krajowej, a do kwoty bazowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, która jest bardziej stabilna i od kilku lat utrzymuje się na tym samym poziomie. W 2019 roku radni będą otrzymywać diety w wysokości: przewodniczący – 2013 zł, wiceprzewodniczący – 1772 zł, przewodniczący komisji – 1575 zł, radny niefunkcyjny – 1378 zł. Zamrożenie diet pomoże zaoszczędzić około 30 tys. zł.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!