W okresie przedświątecznym wiele organizacji społecznych organizuje spotkania dla swoich członków. W środę, 12 grudnia takie spotkanie zorganizował zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Działdowie.

Ta organizacja, obejmująca swoim działanie cały powiat działdowski, zrzesz 115 członków, osób niewidomych i słabo widzących. W wigilijnym spotkaniu uczestniczyli: zastępca burmistrza Działdowa Andrzej Wiśniewski, Tomasz Poniewski z Urzędu Miasta i Gminy Lidzbark, Beata Szałkowska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz ks. Łukasz Otrembski z parafii św. Wojciecha w Działdowie. Po krótkim powitaniu przez prezesa zarządu Jacka Nowakowskiego, słowo Boże wygłosił ks. Łukasz. Później było dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. Na stole wigilijnym były ryby, pierogi, czerwony barszczyk, krokiety, kawa herbata i trochę słodkości oraz owoców.

- Korzystając z okazji chciałbym wam wszystkim złożyć najlepsze świąteczne życzenia i abyśmy za rok mogli się znowu spotkać. Serdecznie dziękuję wszystkim samorządom naszego powiatu, za dobrą współpracę i wspieranie naszych działań na rzecz naszych członków. Szczególne słowa uznania i podziękowanie kieruję do instytucji i zakładów pracy za okazywaną pomoc i tym wszystkim osobom, które przekazują na nasze konto 1% swojego podatku. To dla naszej organizacji jest bardzo ważne. Przekazane środki staramy się wykorzystywać jak najlepiej, organizując różne akcje i pomoc w zakupie niezbędnego sprzętu dla osób niewidomych i słabo widzących – powiedział w swoim wystąpieniu Jacek Nowakowski.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!