Chór „Cantiamo” działający przy UTW w Działdowie zdobył nagrodę Grand Prix i puchar marszałka na Warmińsko-Mazurskim Festiwalu Chórów i Zespołów Wokalnych „Hej kolęda” w Olsztynie.

Festiwal został zorganizowany już po raz piąty, a za jego organizację odpowiadał chór „De Novo” z Akademii Trzeciego Wieku w Olsztynie. Jubileuszowy konkurs odbywał się w sobotę, 8 grudnia w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM w Olsztynie. Kolędy i pastorałki zaprezentowały trzy zespoły wokalne z Mrągowa, Nidzicy i Ornety oraz osiem chórów reprezentujących uniwersytety trzeciego wieku z Barczewa, Bartoszyc, Działdowa, Wydmin, Olsztyna, Ostródy oraz Szczytna. Umiejętności artystów oceniało jury w składzie: prof. Józef Wojtkowiak, prof. Tadeusz Niedźwiedź i mgr Ewa Wankiewicz - wszyscy z Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Po wysłuchaniu każdego z chórów, które wykonywały trzy kolędy lub pastorałki, jury zdecydowało, że nagroda Grand Prix i puchar marszałka należy się chórzystom „Cantiamo” z UTW w Działdowie. Kolejne miejsca w festiwalu zajęły: chór „Preludium” z UTW w Szczytnie, chór „Kantata” Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku w Olsztynie oraz chór „Złota Jesień” z UTW w Ostródzie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!