Za nami 11. edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki „Hoffer Superhit Festival” Działdowo 2018. Do naszego miasta przyjechały utalentowane osoby z całej Polski, a także znani jurorzy z Kasią Stankiewicz na czele. W kategorii 19-28 lat zwyciężył działdowianin Maciej Świniarski.

Przesłuchania rozpoczęły się o godzinie 12.00. Jury w składzie: Kasia Stankiewicz (przewodnicząca), Marek Piekarczyk oraz Krzysztof Antkowiak wysłuchali łącznie 30 wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych (13-18 lat i 19-29 lat). Do Działdowa przyjechali wokaliści z całego kraju, m.in. z Warszawy, Białegostoku, Częstochowy czy Koszalina. Wśród nich znaleźli się także przedstawiciele Miejskiego Domu Kultury w Działdowie: Zuzanna Knozowska, Jakub Krajkowski oraz Maciej Świniarski. Po zakończonym przesłuchaniu wokaliści udali się na warsztaty wokalne prowadzone przez członków jury. Na wyniki musieli poczekać do gali finałowej. Ta rozpoczęła się punktualnie o godzinie 18.00. Hala sportowa przy SP nr 2 wypełniona była po brzegi. W kategorii 13-18 lat zwyciężyła Zuza Lietz ze Studia Piosenki Kids ART w Warszawie, zaś w kategorii 19-28 lat sukces odniósł działdowianin – Maciej Świniarski. Grand Prix – Platynowego Słowika zdobyła Martyna Ćwik z Koszalina. Dostała ona także nagrodę od Radia Olsztyn w postaci sesji nagraniowej w studiu muzycznym.

Zwieńczeniem festiwalu był koncert Andrzeja Piasecznego, który pojawił się w Działdowie w ramach trasy promującej płytę „O mnie, o tobie, o nas”.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!