Klub Seniora w Działdowie obchodził 15-lecie istnienia. Z tej okazji odbyła się uroczystość, podczas której wspominano m.in. początki popularnego wśród starszych mieszkańców miejsca.

Uroczystość odbyła się 28 listopada w restauracji Przedzamcze w Działdowie. Rozpoczął ją montaż słowno-muzyczny przygotowany przez członków klubu, uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie oraz muzykoterapeutę Kornelię Falk. Inscenizacja nosiła tytuł „Wędrówką życie jest człowieka”. Następnie głos zabrała nowa dyrektor MOPS Małgorzata Rochoń, która podziękowała osobom zaangażowanym w stworzenie klubu, a także nawiązała nieco do jego historii i rozkwitu. - Na początku swojej działalności klub mieścił się tylko w jednym pomieszczeniu siedziby MOPS, potem po wyremontowaniu budynku w podwórku udało się przenieść tam jego siedzibę i tam przez wiele lat prowadził swoją działalność. Prawdziwy rozkwit nastąpił w latach 2017-2018, kiedy to dzięki wspólnym wysiłkom burmistrza Grzegorza Mrowińskiego oraz pani dyrektor Małgorzaty Szymańskiej udało się zaadaptować pomieszczenia po byłej bibliotece. Dzięki tym osobom możemy powiedzieć, że teraz mamy w Działdowie Klub Seniora na poziomie europejskim – mówiła.

Więcej w aktualnym wydaniu TD.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!