W ramach rozgrywek Ligi Mistrzów w tenisie stołowym działdowski Dekorglass występuje w grupie razem z drużynami: UMMC Jekaterinburd (Rosja), Walter Wels (Austria) i Stella Sport La Romagne (Francja). Właśnie z tą ostatnią drużyną już w najbliższy czwartek, 15 listopada o godzinie 18.00 w hali sportowej przy ul. Jagiełły rozegrany zostanie mecz rewanżowy.

Przypomnijmy, w pierwszym spotkaniu we Francji, 25 października lepsi okazali się Francuzi, którzy pokonali Dekorglass 3:1. Jedyny punkt dla naszego zespołu wywalczył Jiri Vrablik, który pokonał Daniela Góraka 3:0. Szkoda, że nie udało się wywalczyć zwycięstwa Wang Yangowi, który stoczył bardzo wyrównany pojedynek z Chińczykiem Chen Tian Yuanem. Pierwszego i czwartego seta wygrał nasz zawodnik i wydawało się, że siłą rozpędu wygra także piątą partię. Początek decydującego seta wskazywał na takie zakończenie pojedynku. Przy zmianie stron to nasz zawodnik prowadził 5:2 i nic w tym momencie nie wskazywało na jego porażkę. Niestety, od tego momentu właściwie nic nie wychodziło. Nasz zawodnik zdołał zdobyć jeszcze tylko trzy punkty, ale za to rywal zdobył ich aż dziewięć i ostatecznie pokonał naszego tenisistę. To była kluczowa walka dla końcowego wyniku we Francji. Przed naszymi zawodnikami ciężkie pojedynki, ale wszystko jest jeszcze możliwe. Zwycięstwo 3:0 premiuje naszą drużynę przy awansie do grona ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów, wygrana 3:1 spowoduje, że o lepszym miejscu w tabeli decydować będą małe punkty. Nie wolno także zapominać, że to nie ostatni pojedynek w naszej grupie, aby awansować, zakładając lepszy bilans w dwumeczu z Francuzami, musimy także pokonać jeszcze drużynę z Austrii na ich terenie. O zespole z Rosji nie ma co wspominać, bo ta drużyna jest chyba w tej chwili poza zasięgiem pozostałych zespołów naszej grupy. Jakie są szanse na zwycięstwo w czwartkowym meczu? Szanse w sporcie zawsze są i przed meczem nigdy nie wolno składać broni. Zresztą nasza drużyna do słabeuszy nie należy i już wielokrotnie pokazała, że potrafi wyjść z najtrudniejszych sytuacji. Teraz taką mamy i czas pokazać, że potrafimy wygrywać w trudnych momentach.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!