Ponad 1,3 mln zł przeznaczył od początku roku powiat działdowski na inwestycje w działdowskim szpitalu. Dzięki tym środkom zakupiony został sprzęt medyczny, zmodernizowano obiekty, a także wyposażono sale.

W kwietniu, przy wykorzystaniu dotacji w kwocie 110 tys. zł działdowski szpital zakupił system holterowski EKG, stanowisko intensywnego nadzoru i monitor funkcji życiowych. Całkowity koszt zakupu to 112 857,79 zł. W czerwcu i lipcu 2018 r. zakupiono sprzęt medyczny na potrzeby oddziału położniczo-ginekologicznego i bloku operacyjnego: wysokiej klasy aparat ultrasonograficzny i histeroskop. Zakup o wartości 343 424,72 zł, zrealizowano przy udziale dotacji z powiatu w kwocie 300 tys. złotych. Ponadto remont przechodzą dwie klatki schodowe, które są dostosowywane do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Na tę inwestycję szpital otrzymał z powiatu kwotę 100 tysięcy złotych. Ponadto w porozumieniu z powiatem zmieniono sposób przeznaczenia dotacji celowej przyznanej na remont budynków SPZOZ. Obecnie SPZOZ w Działdowie jest w trakcie zakupu nowego ambulansu, kolumny artroskopowej i sprzętu na potrzeby zabiegów ortopedycznych oraz 18 łóżek szpitalnych z regulacją elektryczną i wyposażeniem. Ponadto, w ramach przekazanych środków do centralnej sterylizatorni trafi nowa myjka ultradźwiękowa, a na oddziale psychiatrycznym, rehabilitacyjnym i neurologicznym wkrótce zmodernizowane zostaną podłogi, gdzie stare płytki PCV zastąpi elastyczna wykładzina. Te inwestycje umożliwi dotacja z powiatu w kwocie 790 tysięcy złotych.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!