Już za pięć dni wybierzemy osoby, które przez najbliższe pięć lat decydować będą o losach naszych miast, gmin, powiatu oraz województwa. Wybory bardzo ciekawie zapowiadają się w Działdowie, gdzie zgłoszona została wyjątkowo mała liczba kandydatów na burmistrza oraz do rady. Emocjonująco będzie także w innych gminach.

O funkcję włodarza Działdowa ubiega się tylko dwóch kandydatów –obecny burmistrz Grzegorz Mrowiński (startujący z własnego komitetu) oraz Dariusz Maćkowiak (Koalicja Obywatelska). Nazwisko tego drugiego dla wielu jest zaskoczeniem. Wszyscy byli przekonani, że do walki stanie lider opozycji Zbigniew Kociela, który pełni również rolę przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie działdowskim. Tak się jednak nie stało. Koalicja Obywatelska długo myślała nad swoim kandydatem i postawiła na Dariusza Maćkowiaka, który przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Domy Kultury w Działdowie.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!