Aspirant sztabowy Arkadiusz Masiak z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zwyciężył w klasyfikacji generalnej „Dzielnicowy roku 2018” na Warmii i Mazurach.

27 i 28 września w obiektach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przeprowadzono wojewódzkie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2018” dla dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych. W celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności, a tym samym realizowanych zadań przez dzielnicowych i ich przełożonych, w znacznym zakresie zmieniono rozgrywane konkurencje i do udziału w zawodach włączono kierowników rewirów dzielnicowych.

Łącznie do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych (po dwóch najlepszych policjantów z każdej KMP i KPP województwa). W wojewódzkich eliminacjach udział wzięli wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych. Takich stanowisk w województwie jest 19.

W tym roku dzielnicowi rywalizowali między sobą w czterech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej (obejmującym problematykę z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowaną na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną), pierwszej pomocy medycznej (polegającej na zaprezentowanie praktycznych umiejętności ratowania życia człowieka), strzelaniu (polegającym na oddaniu 12 strzałów do dwóch tarcz - z dobiegiem 35 m, z wymianą magazynka, w postawie stojące i klęczącej) oraz symulacji (polegającej na właściwym rozwiązaniu zgłoszonej przez interesanta sytuacji problemowej – obejmuje problematykę z zakresu prewencji, prawa oraz psychologii).

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji oraz podliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej „Dzielnicowego roku 2018” na Warmii i Mazurach zajął asp. szt. Arkadiusz Masiak z KPP w Działdowie, który uzyskał łącznie 127 pkt. Warto dodać, że wyróżniony został również sierż. szt. Karol Miłecki z KPP w Działdowie, który okazał się najlepszy w teście wiedzy policyjnej.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!