Burmistrz Grzegorz Mrowiński wybudował przed swoim domem ogrodzenie z czerwonych cegieł. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby sprawa ta nie została poruszona podczas ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 27 września. Radny Zbigniew Kociela powiedział, że cegła przypomina elementy zamku krzyżackiego i poprosił o fakturę zakupu. Grzegorz Mrowiński nie krył oburzenia i przedstawił radnym wszystkie szczegóły budowy swojego ogrodzenia.

- Na ostatniej sesji mówił pan, że pana posesja jest fotografowana. Chodziło w zasadzie o jej mur. Pozwoliłem sobie go zobaczyć. Jest wykonany z czerwonej cegły, przypominającej elementy murów zamku krzyżackiego. Czy może nam pan wyjaśnić tę sytuację? Czy posiada pan stosowną fakturę zakupu tych cegieł? – pytał radny Zbigniew Kociela podczas interpelacji i zapytań. Burmistrz odniósł się do tego w stosownym punkcie. - To jest żenujące, że my na sesji musimy się takimi sprawami zajmować. Grzegorz Mrowiński przez cztery lata jest burmistrzem i postanowił ogrodzić dom. Radny Kociela pyta, a w pytaniu w wiadomy sposób oznajmia, że być może to jest cegła zamkowa. Chciałbym się zapytać radnego, jaki rozmiar ma cegła gotycka, a jaki w moim murze? – mówił burmistrz.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!