Pięcioosobowa delegacja z miasta partnerskiego Truskawiec na Ukrainie przez trzy dni gościła w Działdowie. Wzięła udział w uroczystym otwarciu gotyckiej części zamku oraz odbyła szereg spotkań z przedstawicielami miejskich instytucji.

Wizyta delegacji przedstawicieli miasta Truskawiec była odpowiedzią na zaproszenie burmistrza Grzegorza Mrowińskiego. - Uroczystość otwarcia zamku po zakończonej inwestycji zagospodarowania gotyckiej części zamku krzyżackiego, była znakomitą okazją do zaproszenia naszych partnerów i wykorzystania tej wizyty do podjęcia rozmów na temat współpracy na polach wymiany edukacyjnej oraz dialogu kulturowego między naszymi miastami – mówi. Do Działdowa przyjechali: Natalia Ponomarenko – przewodnicząca Rady Miasta Truskawiec, Oleg Blazhivskyy – doradca mera ds. narodowego partnerstwa, Vira Ilnytska – kierownik zarządu socjalnego oraz Yurii Blazhivskyi – manager centrum informacji turystycznej. W trakcie trzydniowej wizyty goście poznali nasze miasto, wzięli udział w atrakcjach zorganizowanych z okazji otwarcia zamku i spotkaniu integracyjnym organizacji pozarządowych, zobaczyli również inscenizację bitwy pod Tannenbergiem. Delegacja ukraińska odbyła spotkania z dyrektorami Miejskiej Biblioteki Publicznej, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Goście mieli okazję zwiedzić każdą z tych jednostek oraz podjąć wstępne rozmowy na temat rozpoczęcia współpracy między nimi a tożsamymi instytucjami z Truskawca.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!