O sukcesach działdowskiego Dekorglassu informujemy na naszych łamach od początku istnienia „Tygodnika Działdowskiego”. Drużyna tenisistów stołowych rozpoczynała od występów w III lidze. Później były awanse, najpierw do II ligi, później do I, aż wreszcie do superligi.

Na 15-lecie działalności klubu zespół wywalczył Puchar ETTU. Zwykle pisaliśmy o zawodnikach i trenerze, rzadziej o ludziach ze sportowego zaplecza, a to oni także w dużym stopniu przyczynili się do sukcesów drużyny tenisowej. Dziś o ludziach z drugiego planu, ale jakże ważnych i potrzebnych, bez udziału których nie byłoby tych sukcesów.

Teresa Chojnowska
Z klubem związana jest od samego początku. Dla przeciętnego kibica osoba niezauważalna, a jednak wyjątkowo zasłużona. Wielokrotnie powtarzałem przy wielu okazjach, że wykonuje mrówczą robotę na rzecz Dekorglassu. Jej efektywna praca szczególnie pomocna jest przy organizacji meczów od szczebla I ligi. W superlidze jej działalność jest szczególnie potrzebna, bez jej poczynań oprawa każdego meczu straciłaby na atrakcyjności. Jej pomysłem, który realizuje, jest prowadzenie „Kroniki KS Dekorglass”. Jest to rzecz bardzo rzadka, wyjątkowa, chyba jedyna w swoim rodzaju i nie wiem, czy jakikolwiek inny klub prowadzi kronikę w takim rozmiarze.

Ferdynand Chojnowski
Tenis stołowy zawsze był jego pasją. W momencie powstania klubu został jego prezesem i pełni tę funkcję do dzisiaj. Jest na każdym meczu swojej drużyny, bez względu na to, czy jest to mecz na miejscu czy na wyjeździe.
W pierwszych latach działalności klubu występował jako zawodnik i ta chęć rywalizacji sportowej pozostała do dziś. Często startuje w różnych turniejach amatorskich i to z dobrym skutkiem, zanotował sporo zwycięstw w Grand Prix Działdowa. Za sportowe osiągnięcia w Działdowie został wybrany do grona najlepszych sportowców miasta za rok 2003.

Witold Kosewski i Sławomir Ostrowski
Obydwaj występowali w drużynie Dekorglassu w pierwszych latach istnienia klubu, grali w rozgrywkach III, a później II ligi. Po zakończeniu występów jako zawodnicy, podjęli się pracy szkoleniowej z młodzieżą.
Wileu młodych zawodników, którzy już dziś osiągają znaczące wyniki na arenach krajowych, to ich wychowankowie. Oprócz pracy szkoleniowej z młodymi tenisistami, często występują w rozgrywkach amatorskich z dobrym skutkiem. Ponadto Witold Kosewski często wspomagał swoich podopiecznych w walce drużyny w rozgrywkach III ligi i uzyskał z nimi awans do II ligi w rozgrywkach sezonu 2017/2018.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!