Ostatnio na rynku czytelniczym ukazała się ciekawa pozycja naszego redakcyjnego kolegi, działdowianina Ładysława ,,Elka" Cichosza.

Książka pt. „KS Dekorglass Działdowo. Droga do sukcesu. Zapis kronikarski" to publikacja, którą w biblioteczce powinien mieć każdy kibic tenisa stołowego. I to nie tylko z Działdowa, bo pomimo że tytuł poświęcony jest przede wszystkim działdowskiej drużynie, to sympatycy ping-ponga znajdą tutaj znacznie więcej interesujących informacji: wyniki poszczególnych spotkań, relacje z meczów ligowych i pucharowych, tabele, składy, wywiady, ale również zdjęcia dokumentujące wizyty zawodników w szkołach czy nawet treningi. Ciekawym pomysłem są przedruki artykułów prasowych, które wychodziły spod pióra Ładysława Cichosza, a ukazywały się na łamach „Tygodnika Działdowskiego”. Są to przede wszystkim relacje, kronikarski zapis najważniejszych meczów działdowian, poczynając od startu w trzeciej lidze aż po występy w Lidze Mistrzów.

Elek, jako sympatyk sportu, dziennikarz, a także spiker imprez sportowych, z działdowskim klubem Dekorglass związany jest od samego początku. Był przy jego powstawaniu w 2003 r. Dlatego on wie najlepiej, jak wyglądała „polityka” sportowa, kadrowa i promocyjna klubu na przestrzeni ostatnich 15 lat. Jak sam przyznaje: ,,Byłem prawie na każdym meczu trzeciej ligi, rozgrywanym w naszym mieście, a później na meczach drugiej ligi. Kiedy nasz zespół wywalczył awans do pierwszej ligi, moja obecność była już obowiązkowa. Wymóg stanowił, że na meczach tej rangi obowiązywał udział osoby występującej w roli spikera”. I ta rola przypadła w udziale oczywiście panu Elkowi.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!