Uroczysta msza święta, przemarsz z asystą orkiestry dętej, wyróżnienia, awanse oraz pożegnania ze strażakami odchodzącymi na emeryturę – tak wyglądały tegoroczne powiatowe obchody Dnia Strażaka połączone ze świętowaniem jubileuszu 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele św. Wojciecha w Działdowie. Następnie strażacy oraz zaproszeni goście przeszli w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Lidzbarka na drugą część wydarzenia. Ta miała początkowo odbywać się w popularnym parku „przy Medyku”, jednak ze względu na przebudowę placu przy scenie oraz przycinkę drzew została przeniesiona tuż obok – na parking za nową siedzibą Miejskiego Domu Kultury. Tam zebranych przywitał komendant KP PSP w Działdowie st. bryg. Bogdan Cywiński, następnie na wysięgniku strażackim podniesiono flagę Polski oraz odśpiewano hymn państwowy. 

Więcej w TD z nia 20 czerwca 2017r.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!