Po raz 34. wyruszyła z Działdowa piesza pielgrzymka ewangelizacyjna na Jasną Górę. Wierni z Działdowa tradycyjnie ruszyli pierwszego sierpnia, a trasę poprzedziła poranna msza święta w kościele św. Katarzyny.

W tym roku przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Marcin Szlesiński z parafii św. Wojciecha w Działdowie. Tak jak co roku, grupę odprowadzała spora ilość mieszkańców Działdowa, a niektórzy z nich dotarli aż do Lidzbarka. Warto dodać, że w skład Pieszej Pielgrzymki Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę wchodzi 40. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 38. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej. Pielgrzymi będą wędrować w 10 grupach. Najszybciej na pielgrzymi szlak wyruszyli pątnicy z Działdowa i Lubawy (1 sierpnia). W kolejnych dniach pielgrzymowanie rozpoczną grupy z Grudziądza (w tym roku grupa wyrusza po raz 30.), Nowego Miasta Lubawskiego, Wąbrzeźna i Brodnicy. Wierni dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!