W czwartek, 12 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta podpisano umowę na wykonanie remontu zabytkowego budynku przy ul. Jagiełły 13, w którym mieści się Miejski Dom Kultury. Inwestycję wykona firma „Kamaro” – ta sama, która remontuje działdowski zamek.

Gruntowny remont MDK-u jest możliwy dzięki unijnemu dofinansowaniu. Projekt pn. „Przywrócenie funkcji kulturalnych budynkowi przy ul. Jagiełły 13”, zgłoszony przez Gminę Miasto Działdowo do konkursu w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 uplasował się na jednym z najwyższych miejsc pośród innych, konkurencyjnych wniosków. To sprawiło, że nasze miasto otrzymało rekordową dotację 7 mln zł na przeprowadzenie remontu budynku i zakup profesjonalnego wyposażenia. Jest to największy realizowany dotąd projekt nie tylko w Działdowie, lecz także w całym województwie. Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie 11 556 857,58 zł.

Więcej w jutrzejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!