Obietnice polityków w końcu stały się faktem. Od 1 czerwca przy działdowskim szpitalu stacjonuje druga karetka pogotowia.

Po dokonaniu kolejnej zmiany w Wojewódzkim Planie Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego powiat działdowski otrzymał czwarty zespół ratownictwa medycznego typu podstawowego (P), stacjonujący w działdowskim szpitalu. Po decyzji wojewody, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na dodatkowy, podstawowy zespół ratownictwa medycznego „P” Działdowo. Ambulans dla nowego zespołu wyjazdowego zapewnił SPZOZ w Działdowie.

- Obecnie w ramach systemu w powiecie działdowskim funkcjonują cztery zespoły ratownictwa medycznego. Dwa zespoły wyjazdowe stacjonują przy szpitalu w Działdowie: zespół specjalistyczny (S) składający się z lekarza i dwóch ratowników oraz zespół podstawowy (P) składający się z trzech ratowników. Pozostałe dwa zespoły wyjazdowe typu podstawowego (P) stacjonują w Lidzbarku i w Rybnie – informuje Sławomir Brzozowski, rzecznik działdowskiego szpitala. - Uruchomienie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego poprawi jakości świadczonych usług medycznych oraz zwiększy bezpieczeństwo osób przebywających na terenie powiatu działdowskiego, które znajdą się w stanie zagrożenia zdrowia lub życia – dodaje.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!