W poniedziałek, 11 czerwca odbyło się zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Działdowie.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu dr Aldony Małyskiej z Katedry Teorii Wychowania Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pt. „Międzypokoleniowy przekaz wartości”. Następnie prezes UTW Jerzy Giezek zaprezentował informację o działalności uniwersytetu w ostatnim roku akademickim. Prezes wręczył podziękowania i upominki samorządowcom i opiekunom sekcji. - Ciągle się rozrastamy. Uniwersytet dzisiaj liczy 254 członków, z czego tylko, i tu ubolewam, 47 to mężczyźni - mówi prezes Jerzy Giezek. - Podczas zakończenia roku zaprezentowałem też nasze zamierzenia. W najbliższych miesiącach mamy w planach szereg przedsięwzięć dla członków naszego uniwersytetu, począwszy od wyjazdów edukacyjnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych – dodaje. Na spotkaniu obecny był także burmistrz Działdowa, który dziękował za trzynasty już rok działalności uniwersytetu. - Nie wyobrażam sobie dzisiaj naszego miasta bez Uniwersytetu Trzeciego Wieku i bez jego wkładu. Zdaję sobie sprawę, że tę lukę musiałoby wypełnić miasto i na pewno byśmy tego nie zrobili nawet w dziesięciu procentach. Życzę państwu na wakacje przede wszystkim spokoju, zdrowia i aktywności – mówił.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!