W 2017 roku na terenie powiatu działdowskiego zarejestrowano 2 nowe zakażenia wirusem HIV oraz 6 zachorowań na gruźlicę prątkującą, ponadto stwierdzono 24 przypadki boreliozy oraz dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim zachorowań grypopodobnych – tak wynika z analizy danych zgromadzonych przez działdowski sanepid w ramach nadzoru nad zakażeniami i chorobami zakaźnymi.

Według raportu przygotowanego przez działdowski Sanepid, sytuacja epidemiologiczna chorób zakaźnych w powiecie działdowskim jest dobra i względnie stabilna. Podobnie jak w latach ubiegłych nie odnotowano zachorowań na szczególnie niebezpieczne choroby zakaźne: błonicę, nagminne porażenie dziecięce (polio), wściekliznę u ludzi, dur brzuszny oraz odrę i różyczkę. W 2017 r. zarejestrowano 757 zachorowań na choroby zakaźne inne niż grypa i infekcje grypopodobne (w 2016 r. - 813 przypadków). W 2017 r. z powodu chorób zakaźnych hospitalizowano 146 osób (w 2016 r. – 207) oraz zarejestrowano jeden zgon.

Więcej w dzisiejszym wydaniu TD (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!