Firma budująca kanalizację deszczową w ul. Traugutta uszkodziła dziś sieć wodociągową i uniemożliwiła dostawę wody do części odbiorców. Mieszkańcy okolicznych domów muszą przygotować się na utrudnienia.

Do naprawy sieci przystąpiono niezwłocznie, jednak nie można dokładnie określić terminu jej zakończenia. Po naprawie oraz wykonaniu czynności chlorowania i płukania sieci woda zostanie pobrana do badań laboratoryjnych. Wznowienie dostawy wody zdatnej do spożycia przez ludzi nastąpi po otrzymaniu z laboratorium pozytywnych wyników z badań jakości wody.

- Do tego czasu, po usunięciu awarii, nastąpi wznowienie dostawy wody z instalacji wodociągowej z przeznaczeniem do celów socjalno-gospodarczych. Do celów spożywczych woda dostarczana będzie beczkowozem, którą przed spożyciem należy przegotować. Sprawozdanie z badań jakości wody otrzymamy nie wcześniej jak w połowie przyszłego tygodnia – mówi Daniel Sarnowski, dyrektor ds. wodociągów i kanalizacji z PGKiM w Działdowie.

O wynikach i dalszym postępowaniu będziemy informowali na bieżąco. Telefon kontaktowy, pod którym można uzyskać więcej informacji: 23 697-35-17. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!