Zakończył się długo wyczekiwany przez mieszkańców Działdowa remont przychodni przy ul. Norwida. Prace trwały od lipca 2017 r.

Podczas remontu wykonano szereg prac energooszczędnych takich jak: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, izolacja fundamentów, docieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu i stropu piwnicy, montaż energooszczędnego oświetlenia typu LED, modernizacja węzła cieplnego i remont instalacji centralnego ogrzewania. - Budynek przychodni jest pierwszym budynkiem należącym do miasta, w którym zastosowano odnawialne źródło energii w postaci montażu kolektora słonecznego do podgrzewu wody na dachu budynku - mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński. Dzięki tym wszystkim działaniom budynek będzie zużywał mniej energii, co przełoży się na zmniejszenie kosztów jego eksploatacji. - W ramach projektu wykonano także nową elewację, wyremontowano schody i podjazd dla osób niepełnosprawnych, zmodernizowano łazienki, dokonano wymiany instalacji kanalizacyjnej i wodociągowej, pomalowano ściany wewnątrz przychodni. Budynek zyskał nowy, estetyczny wygląd - tak odmienny od dotychczasowego, znanego mieszkańcom. Mieszkańcy Działdowa mogą korzystać z usług medycznych w lepszych warunkach - dodaje burmistrz. Co ciekawe, na budynku zawisły budki lęgowe dla ptaków - taki wymóg narzucony został decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie, co jest coraz częściej spotykane przy prowadzeniu prac termomodernizacyjnych.

Warto przypomnieć, że na realizację projektu miasto otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości blisko 520 tys. zł.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!