Już jutro dowiemy się, kto został najlepszym sportowcem Działdowa 2017 roku. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Balu Sportowca, który po kilkunastu latach wraca do kalendarza działdowskich imprez.

Wybór najlepszych sportowców Działdowa zapoczątkowano w 1974 r. Był to pierwszy plebiscyt, w którym dokonano wyboru dziesięciu najlepszych sportowców dwudziestolecia Klubu Sportowego Start w Działdowie. Wówczas minęło 20 lat działalności tego zasłużonego dla działdowskiego sportu klubu. Najwyższe wyróżnienie otrzymał piłkarz Roman Pawelski. Tak na dobrą sprawę, był to jednak wybór najlepszych sportowców Działdowa, albowiem cały ówczesny sport skupiał się w tym właśnie klubie. Już w następnych latach oficjalnie dokonywano wyboru najlepszych w Działdowie.

W historii dotychczasowych plebiscytów najwięcej razy na pierwszym miejscu kończył sportowe zmagania Zbigniew Kowalkowski (sporty walki) – 5 razy. Temu wybitnemu sportowcowi jest w stanie dorównać, na obecną chwilę, jedynie tenisista stołowy działdowskiego Dekorglassu Jiri Vrablik. W ostatnich czterech plebiscytach to on właśnie zwyciężał. W najbliższym plebiscycie jest on w gronie kandydatów.

Na przestrzeni ponad 40 lat konkurs przybierał różne formuły. Wyboru dokonywali uczestnicy balu, głosowali kibice na łamach lokalnych gazet, dokonywała tego kapituła. Jak będzie w tym roku? – pytamy organizatora plebiscytu Grzegorza Kaszubskiego. - Po latach doświadczeń i różnych formułach dokonywania wyboru, od kilku ładnych lat tego wyboru dokonuje kapituła. W jej skład wchodzą przedstawiciele wszystkich organizacji sportowych, działających na terenie Działdowa. Ponadto do głosowania zapraszani są także przedstawiciele władz samorządowych, wybitni zasłużeni sportowcy i działacze oraz dziennikarze sportowi z naszego terenu. Kandydatów do grona najlepszych zgłaszają kluby i organizacje sportowe oraz działdowskie szkoły. Od wielu lat dokonujemy wyboru najlepszych sportowców naszego miasta oraz największe sportowe talenty. Pragnę jeszcze dodać, że w tym roku głosować mogą także nasi mieszkańcy i będzie to wybór najlepszego sportowca wybranego przez mieszkańców – wyjaśnia.

Ogłoszenie wyników plebiscytu zawsze miało miejsce na tradycyjnych balach sportowca, tak było przez ponad 20 lat. Później miało to miejsce na sesjach Rady Miasta. Teraz po latach przerwy jest propozycja, aby reaktywować bal sportowców. - Po sugestii burmistrza Działdowa Grzegorza Mrowińskiego postanowiliśmy powrócić do wspaniałych w przeszłości balów sportowca. Tegoroczny, na którym poznamy najlepszych naszych sportowców, odbędzie się w restauracji „Przedzamcze” 9 lutego. Oficjalnie o wynikach plebiscytu poinformujemy na tym właśnie balu. Najlepsi zostaną, jak zawsze, uhonorowani statuetkami i nagrodami –mówi Grzegorz Kaszubski.

Bal sportowców był zawsze dla tego środowiska wielkim sportowym świętem. Pomysł zorganizowania balu sportowców należy ze wszech miar pochwalić. O balu i wynikach plebiscytu będziemy informować na naszych łamach.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!