Nowa izba przyjęć, zakup aparatury i sprzętu medycznego oraz łóżek i szafek dla pacjentów oddziałów szpitalnych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie, to inwestycje zrealizowane pod koniec 2017 roku ze środków powiatu działdowskiego. Zrealizowane zadania przedstawiono na uroczystym spotkaniu dyrekcji szpitala z członkami Zarządu Powiatu oraz Rady Społecznej.

Otwarcie nowej izby przyjęć
Podsumowanie miało miejsce w piątek, 29 grudnia. - Zaprosiliśmy przedstawicieli Zarządu Powiatu Działdowskiego i Rady Społecznej, gdyż ukończyliśmy budowę izby przyjęć w pomieszczeniach odzyskanych po administracji. Przebudowę wykonaliśmy dzięki środkom finansowym powiatu. Obecnie nasi pacjenci i personel mają zdecydowanie lepsze warunki, zapewniające intymność podczas procesu kwalifikacji pacjenta do przyjęcia w oddziały szpitala. Dzięki opuszczeniu przez administrację pomieszczeń w budynku głównym szpitala uzyskaliśmy również miejsce na parterze na przeniesienie trzech poradni i powiększenie poczekalni. Nowa izba przyjęć jest dostosowana do obowiązujących nas wymogów - powiedziała dyrektor Elżbieta Leżuchowska. Wszyscy goście wyrazili swoje zadowolenie z faktu otwarcia nowej izby przyjęć. Przy okazji starosta Marian Janicki zaznaczył, że na rok 2018 powiat zarezerwował dla szpitala kolejny milion złotych. - Zmiany realizowane od kilku lat są niezbędne, ponieważ ministerstwo zdrowia poprzez swoje przepisy wprowadza standaryzację świadczonych usług przez tego typu placówki. Przez ostatnie lata te przepisy nie mogły wejść w życie, ponieważ nakłady potrzebne na dostosowanie do wymogów lokalowych i sprzętowych były tak duże, że praktycznie mało który szpital byłby w stanie to zrealizować. Jako powiat działdowski przeznaczymy milion złotych z dochodów własnych na tego typu realizacje, czyli dostosowanie obiektów szpitala do standardów obecnie obowiązujących. Nowe pomieszczenia są bardzo ładne, kolory, oświetlenie, nowoczesny sprzęt. To wszystko robi bardzo dobre wrażenie - powiedział Marian Janicki. Oprócz nowej izby przyjęć zwiedzający zobaczyli także nowe poradnie, utworzone na parterze w pomieszczeniach po przeniesionej administracji oraz inne pomieszczenia szpitala, będące obecnie w fazie przebudowy.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!