W najbliższy poniedziałek odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „Soldau - miasto na pograniczu śmierci”. Film zrealizowało Stowarzyszenie Odnowy Chrześcijańskiej "Pamięć i Tożsamość" w Działdowie.

- Produkcja filmu dokumentalnego wpisuje się w cele statutowe naszego stowarzyszenia, jakimi są: edukacja historyczna, pielęgnowanie kultury i tradycji polskiej, propagowanie wartości chrześcijańskich oraz postaw patriotycznych. Jednym z zadań, jakie wyznaczyło sobie stowarzyszenie w ramach ich realizacji, jest popularyzacja historii związanej z niemieckim obozem Soldau, podtrzymywanie pamięci o wszystkich jego ofiarach oraz zwiększenie wrażliwości społecznej związanej z koniecznością upamiętnienia tego miejsca. Na początku 2017 roku zdecydowaliśmy, że idealnym narzędziem do tego będzie produkcja filmu dokumentalnego o jego historii – mówi prezes stowarzyszenia Zenon Gajewski.

Premiera filmu odbędzie się w poniedziałek, 15 stycznia w dwóch miejscach - o godzinie 11.00 w sali MDK przy ul. Jagiełły, zaś o 17.00 w auli CKU przy ul. Polnej. Wydarzenia poprowadzi Piotr Szubarczyk, pracownik Biura Edukacji Narodowej IPN oddział w Gdańsku.

Kliknij, by zobaczyć zwiastun filmu

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!