Od połowy grudnia w działdowskim Urzędzie Miasta wydawana jest Karta Seniora, która umożliwia jej posiadaczom korzystanie ze zniżek oferowanych przez firmy i instytucje w całym kraju. Symboliczne przekazanie kart odbyło się podczas ostatniej sesji Rady Miasta Działdowo.

Gmina Miasto Działdowo przystąpiła do programu Ogólnopolska Karta Seniora. Plastikowy dokument może być wydany każdej osobie, która ukończyła 60 lat. Jest on ważny bezterminowo, a senior nie ponosi żadnych kosztów związanych z jego wydaniem. Aby uzyskać Kartę Seniora, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w Urzędzie Miasta (ul. Zamkowa 12) i złożyć w wydziale organizacyjnym (parter, pokój nr 1). Karta zostanie wręczona seniorowi od razu po złożeniu formularza. Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana w celu aktywizacji seniorów i upoważnia ich do korzystania z ulg oferowanych przez uczestniczących w programie partnerów, a jest ich w całej Polsce już ponad 1000. Według zapowiedzi władz Działdowa posiadacze kart już niedługo będą mogli korzystać z ulg na wszystkie biletowane imprezy miejskie, a także na miejskie lodowisko. Do współpracy zgłaszać się mogą także lokalne firmy. W tym celu należy odwiedzić stronę internetową stowarzyszenia MANKO, koordynującego program. Przedsiębiorca ma do wyboru trzy opcje przystąpienia do programu - bezpłatna, extra i premium. Dodatkowo przedsiębiorca sam ustala, jaką zniżkę/ofertę zaproponuje seniorom. W zamian firma otrzymuje certyfikat partnera programu. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!