W nocy z niedzieli na poniedziałek przywitaliśmy Nowy Rok. Był szampan, tańce i życzenia, oby nowy 2018 był jeszcze lepszy niż poprzedni. A jaki był poprzedni? W dzisiejszym numerze wspominamy niektóre tematy, o których informowaliśmy w 2017 roku.

Jednym z głównych tematów roku na terenie powiatu działdowskiego była relokacja jednej z karetek pogotowia z Działdowa do Rybna oraz cała otoczka związana z zorganizowaniem kolejnej, tak by po naszym powiecie jeździły cztery zespoły. Mimo iż padło wiele deklaracji, dodatkowej karetki powiat nie otrzymał. Pojawiła się nowa, jednak jak się okazało nie dodatkowa, a taka która zastąpiła wysłużoną. Rok 2017 przebiegł także pod znakiem walk z inwestorami chcącymi postawić na terenie powiatu bądź w bliskich okolicach dużej ilości kurników. Protesty odbywały się m.in. w gminach Rybno czy Działdowo, mieście Działdowo, a także okolicznym Kozłowie. Temat ten z pewnością będzie powracał także w nowym roku, bo bitwa o czyste powietrze nie została w wielu miejscach zakończona. Wiele mówiło się także o pomyśle budowy zakładu karnego w Działdowie. Ten planowany jest pomiędzy ul. Gminną i Przemysłową. Dużo emocji towarzyszyło również sierpniowej informacji o skażonej wodzie w Działdowie i zakazie jej używania. Po kilku dniach sytuacja została zażegnana. Okazało się, że woda była czysta, a powodem wszczęcia alarmu był błąd w przeprowadzonym badaniu.

Więcej w dzisiejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!