Wraz z końcem listopada na emerytury odeszło dwóch szefów ważnych jednostek z terenu powiatu działdowskiego. Z fotela dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Działdowie ustąpił Krzysztof Tabaczka, zaś ze stanowiskiem komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pożegnał się st. bryg. Bogdan Cywiński.

Uroczystości związane z oficjalnym podziękowaniem za wieloletnią pracę obu panów odbyły się 30 listopada. Krzysztofowi Tabaczce dziękowano podczas sesji Rady Powiatu Działdowskiego, która odbywała się tego dnia. W imieniu radnych odchodzącego na emeryturę dyrektora pożegnała przewodnicząca rady Magdalena Anczykowska, która dziękowała za wieloletnie pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji, za wkład w poprawę sytuacji na rynku pracy w naszym powiecie oraz za owocną i ścisłą współpracę z samorządem powiatowym. Pożegnanie komendanta straży pożarnej odbyło się tego samego dnia w siedzibie KP PSP. W uroczystości udział wzięły władze powiatu oraz gmin, a także strażacy. Nie obeszło się bez wielu wspomnień oraz podziękowań.

Kto w ich miejsce?
Chwilę po decyzji o odejściu na emeryturę Krzysztofa Tabaczki, starosta działdowski Marian Janicki ogłosił konkurs na nowego dyrektora. Ten wygrała wieloletnia pracownica PUP w Działdowie Zofia Zaborowicz. - Pani Zofia Zyborowicz posiada odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje niezbędne do zajmowania stanowiska dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Działdowie. Ponadto wykazała się znajomością zagadnień z zakresu zadań na w/w stanowisku – czytamy w opublikowanym wyniku konkursu. Powiatową strażą pożarną aktualnie zarządzać będzie były zastępca komendanta, bryg. Jan Florek. Otrzymał on stanowisko pełniącego obowiązki komendanta KP PSP w Działdowie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!