„Jaki los czeka dworzec PKS w Działdowie?” – takie pytanie zdawaliśmy na pierwszej stronie „TD” we wrześniu 2016 roku. Minął ponad rok, a miejsce jeszcze bardziej popadło w ruinę. Niestety nie zapowiada się poprawa sytuacji.

Brzydkie wiaty autobusowe oraz dziurawy plac manewrowy rzucają się jeszcze bardziej w oczy po wykonaniu nowej drogi oraz chodników przy ul. Skłodowskiej i Chopina. Teren ten wygląda teraz jak relikt przeszłości pośród infrastruktury na poziomie europejskim - bo tak można nazwać nowoczesny dworzec kolejowy oraz niedawno wykonane drogi, chodniki oraz parkingi. Do zarządcy cały czas wysyłane są prośby o odpowiednie zagospodarowanie terenu. Robią to włodarze miasta, radni oraz mieszkańcy, którzy niedawno sygnalizowali problem na portalach społecznościowych.

Niestety nie widać jakiejkolwiek nadziei na polepszenie sytuacji. Apele trafiły do dyrektora operacyjnego Mobilis Group PKS Mława Romana Smolińskiego, który w odpowiedzi adresowanej do władz Działdowa przyznał, iż teren nie wygląda jak powinien, ale.. nic nie może z tym zrobić, bo nie ma środków. - Zgadzam się, że stan techniczny naszej infrastruktury „negatywnie wpływa na odbiór społeczny całego zadania inwestycyjnego” oraz może stanowić „niechlubną wizytówkę, poprzez pryzmat której dokonywana jest ocena całego miasta”. Jednak jako osoba zarządzająca spółką nie mogę narażać jej na straty, a jednocześnie muszę i chcę zapewnić płynność płatniczą spółki, która pozwala na terminowe płacenie zobowiązań pracownikom i wszelkim urzędom, i pozwala na realizację zadań przewozowych w bezpieczny sposób dla naszych pasażerów – czytamy w liście.

Więcej w dzisiejszym TD. (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!