Podczas ostatniej sesji Rada Powiatu przyjęła oficjalne stanowisko w sprawie potrzeby reaktywowania pasażerskich połączeń kolejowych na trasie z Działdowa przez Lidzbark do Brodnicy. Stanowisko to, skierowane do marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, wyraża opinię mieszkańców powiatu na ten temat.

W uchwalonym 30 listopada oficjalnym stanowisku Rada Powiatu apeluje do marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina o reaktywację linii kolejowej Działdowo-Lidzbark-Brodnica, na której ruch pasażerski zawieszony został 1 lutego 2007 r. Chodzi tu o połączenia regionalne, ponieważ ostatni pociąg pasażerski wyjechał z Lidzbarka 1 września 2009 roku. Był to jednak pociąg pospieszny. Za przewozy regionalne odpowiadają urzędy marszałkowskie. W przypadku połączeń pasażerskich na linii 208 na odcinku
Działdowo-Brodnica, władze wojewódzkie już parę lat przed ich zawieszeniem nie wykazywały chęci ich dofinansowywania.

Więcej w nr 50 Tygodnika Działdowskiego z 12 grudnia 2017 r.

Komentarze   

0 #2 zygi 2017-12-19 22:12
Wreszcie! Lidzbark po godz. 18 w dni powszednie i w łikendy jest miastem zamkniętym. I powinno być podstawowym zadaniem władz, żeby ten fatalny stan rzeczy zmienić. Jeżeli władze miasta w przeciągu ostanich dekad nie były w stanie zapewnić mieszkańcom dobrej oferty pracy, niech chociaż ułatwią swoim wyborcom wydostanie się z miasta w poszukiwaniu pracy. Sprawa istotna jest także dla rozwoju turystyki: dogodny transport jest dla rozwoju tej branży bardzo istotny. Także dla Brodnicy powinno być to korzystne rozwiązanie, zważywszy na idealne połączenie Działdowo - Warszawa - reszta świata :).
Cytować
-3 #1 pawel 2017-12-13 12:53
i że kto niby miałby tym pociągiem jeździć ... chyba same WROTA MAZUR , se wymyślili
Cytować

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!