W sobotę, 2 grudnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyła się debata, zorganizowana przez warmińsko-mazurski oddział stowarzyszenia Młoda Prawica. Tematem była przyszłość ferm brojlerów nieopodal miasta.

W debacie uczestniczyli burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, wójt gminy Kozłowo Marek Wolszczak i radny Sławomir Pszenny. 

- Mieszkańcy Sarnowa i Kozłowa wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec wdrażania tego typu inwestycji, argumentując go zanieczyszczeniem powietrza oraz obniżonym standardem życia. Sądzimy, że czynnikiem rozwiązującym bardzo dużą część problemów, z jakimi spotykają się mieszkańcy naszego województwa, jest dialog społeczny i głęboka dyskusja. Dlatego organizujemy tę debatę - mówił Krzysztof Gołębiowski, przewodniczący oddziału stowarzyszenia Młoda Prawica.

Województwo warmińsko-mazurskie boryka się z problemami licznie powstających ferm wielkopowierzchniowych. Napływ tych inwestycji spowodował, że w ciągu 8 lat powiat nidzicki oraz mławski stały się największymi „zagłębiami” kurników i obiektów do hodowli trzody chlewnej w Polsce. - Inwestorzy stracili umiar oraz zdrowy rozsądek i przez zbyt duże nasycenie rynku szukają nowych miejsc na zrealizowanie swoich inwestycji. Swoją uwagę skupili teraz na powiecie nidzickim oraz na powiecie działdowskim – mówi członek stowarzyszenia Kamil Leśny. 

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!