Preambuła konstytucji przy wejściach do działdowskich szkół oraz lekcje na temat tego ważnego dla Polaków dokumentu - taki pomysł zaproponował na ostatniej sesji Rady Miasta Działdowo radny Andrzej Przybyszewski.

Do sugestii odniósł się burmistrz, który podkreślił, że powinniśmy być dumni z tego, iż posiadamy tak ważny dokument, jednak wszystko leży w gestii dyrektorów. - Myślę, że dyrektorzy nie mają nic przeciwko, aby taka preambuła wisiała. Przekażę im ten wniosek. Nie mogę ich zmusić, ponieważ dyrektor ma pewną autonomię – mówił Grzegorz Mrowiński. Burmistrz odniósł się także do propozycji specjalnych lekcji, podczas których uczniowie poznawaliby Konstytucję. - Takie lekcje odbywają się. Pamiętam, że jako nauczyciel podczas wychowania obywatelskiego realizowałem cały rozdział o konstytucji – mówił. Myślę, że tych lekcji nie brakuje, ale porozmawiam również z dyrektorami, żeby być może w ramach godzin wychowawczych nauczyciele rozmawiali na ten ważny temat - dodawał.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!