Start działdowskiej komunikacji miejskiej przedłuża się. Według naszych sierpniowych zapowiedzi pierwsze autobusy miały wyjechać na ulice na początku października. Teraz termin został przesunięty na przełom 2017 i 2018 roku. Jak tłumaczy burmistrz, wpłynęło na to wiele czynników.

Termin uruchomienia działdowskiej komunikacji miejskiej to jeden z głównych tematów, o które pytają nas mieszkańcy miasta, zwłaszcza ci starsi. W połowie sierpnia informowaliśmy, że pierwsze autobusy wyjadą na ulice na początku października, jednak mamy już połowę listopada, a ich ani widu ani słychu. Niektórzy pomyśleli już, że miasto odeszło od tego pomysłu, jednak uspakajamy. Władze Działdowa miały wiele problemów z załatwieniem wszelkich formalności, jednak wszystko jest na dobrej drodze. - Pracujemy bardzo ciężko, aby komunikacja została uruchomiona jak najszybciej. Pojawiły się problemy, których nie byliśmy w stanie przewidzieć. Mieliśmy bardzo duży problem ze znalezieniem wykonawcy, który przygotuje nam projekt zmian organizacji ruchu drogowego. Tworzenie tego dokumentu rodziło się w bólach, ostatecznie znaleźliśmy wykonawcę, który powiedział, że nam to zrobi, ale wcześniej miał inne zobowiązania i musieliśmy czekać. Dziś ten dokument jest już ukończony – komentuje burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. (kup e-wydanie)

Przeczytaj także: Tak wyglądać będzie darmowa komunikacja miejska

Komentarze   

0 #1 Działdowianka 2017-11-16 11:52
Kibicuję temu projektowi jako mieszkanka Działdowa jestem żywo zainteresowana, aby komunikacja ta została możliwie szybko uruchomiona i aby jej funkcjonowanie było satysfakcjonujące dla jego mieszkańców.
Cytować

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!