Blisko 600 tys. zł dofinansowania otrzymało miasto Działdowo na rozbudowę Przedszkola Miejskiego nr 5. Inwestycja została zakończona w czerwcu br.

W środę, 25 października burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński oraz skarbnik miasta Beata Szydłowska-Anaczkowska podpisali umowę na dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 5 o trzy oddziały przedszkolne” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Dzięki dofinansowaniu do budżetu miasta wpłyną środki unijne w wysokości 599 999,98 zł. Przypomnijmy, rozbudowa placówki rozpoczęła się w październiku ub.r., a zakończyła w czerwcu br. - W czasie trwania inwestycji, w kwietniu br. został ogłoszony konkurs w ramach RPO Warmia i Mazury na lata 2014-2020 umożliwiający ubieganie się o dofinansowanie projektów związanych z budową, rozbudową, remontem oraz doposażeniem placówek edukacji przedszkolnej. Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie wynosiła tylko 5 053 752,65 złotych - mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński. - Wiedzieliśmy, że konkurencja będzie duża, jednak stopień zaawansowania prac nie powodował żadnego ryzyka po stronie miasta, wobec czego postanowiliśmy złożyć wniosek o dofinansowanie i spróbować swoich sił w konkursie. Kolejny raz odnieśliśmy sukces i nasz projekt uplasował się na 4. miejscu listy rankingowej - dodaje.

W dobudowanej części przedszkola znalazły się 3 sale z węzłem sanitarnym dla 75 przedszkolaków, pokój dla personelu oraz trzy gabinety, w tym gabinet do zajęć integracji sensorycznej, hol szatniowy oraz łazienki dla osób niepełnosprawnych. 30 sierpnia miało miejsce uroczyste otwarcie nowej części budynku.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!