Już w najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 w Działdowie odbędzie się Charytatywny Maraton Zumba Fitness, z którego zebrane datki zostaną przeznaczone na leczenie Nadii Ławickiej.

Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 16.00. Treningi poprowadzą: Antonio Daykola, Agnieszka Musioł-Posyniak, Joanna Berestowska, Patrycja Karczewska, Dorota Janowicz oraz Lucyna Pawlak.

Nadia urodziła się w 38 tygodniu ciąży, okręcona pępowiną wokół szyi, rączkami zarzuconymi na głowę, w stanie ciężkiej zamartwicy. Otrzymała 1 pkt. w skali Apgar. Ponieważ nie podjęła samodzielnego oddychania, przeprowadzono resuscytację oddechową oraz masaż serca. Po tygodniu zaczęła samodzielnie oddychać. Po ciężkim porodzie doszło do niedotlenienia okołoporodowego. Nie miała odruchów ssania. Przez miesiąc była karmiona przez sondę. Ze szpitala wyszła po miesiącu. Od tamtej pory jest pod stałą opieką poradni neurologicznej, logopedycznej, rehabilitacyjnej, neonatologicznej oraz okulistycznej. Od 6. tygodnia życia jest rehabilitowana dwoma metodami Vojta oraz NDT bobath. Nadię czeka operacja oczu, gdyż zdiagnozowano u niej zez zbieżny wczesnodziecięcy z porażeniem. Dziś dziewczynka ma 13 miesięcy. Nie chodzi oraz samodzielnie nie siada. Nadia jest bardzo kontaktowa, uśmiecha się, interesuje otoczeniem. Jej największym problemem jest zaburzenie ruchowe. – Diagnoza została już postawiona. Nadia ma mózgowe porażenie dziecięce – niedowład czterokończynowy spastyczny, ale nasz mały wojownik się nie poddaje i walczy codziennie ćwicząc. Szukaliśmy pomocy w prywatnych szpitalach, ale koszty takich turnusów są bardzo wysokie – mówi mama Nadii.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!