Gmina Miasto Działdowo wsparła poszkodowanych po nawałnicy, która w sierpnia przeszła m.in. nad województwem pomorskim. O pomocy finansowej zadecydowali radni.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 14 września, radni Rady Miasta Działdowo zdecydowali się przekazać 10 tys. zł na odtworzenie gotowości bojowej Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Parchowo poprzez zakup umundurowania, które zostało zniszczone w wyniku nawałnicy. Gmina Parchowo położona jest w województwie pomorskim w powiecie bytowskim. Wyłoniono ją za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który koordynował pomoc poszkodowanym.
Nie jest to pierwsza pomoc, jaką okazali mieszkańcy naszej okolicy poszkodowanym. Warto zaznaczyć, iż na miejscu tragedii przez wiele dni pracowali strażacy z KP PSP w Działdowie, którzy likwidowali skutki kataklizmu.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!