Ministerstwo Obrony Narodowej od stycznia 2018 r. zamierza uruchomić program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Z zapowiedzi wynika, że strzelnice mają się znajdować w każdym powiecie i będą dostępne dla wszystkich.

- Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica, otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd – mówi Michał Dworczyk, wiceszef MON.

Oznacza to, że duże szanse na strzelnice będzie miało m.in. Działdowo, gdzie takowego obiektu obecnie nie ma, a zainteresowanie jest coraz większe. Strzelectwo interesuje nie tylko starszych działdowian, którzy jeżdżą regularnie na strzelnicę np. do Olsztyna, ale także tych młodych. Świadczyć o tym może chociażby fakt, iż postulat na temat budowy strzelnicy padł na jednej z sesji Młodzieżowej Rady Miasta. Burmistrz Grzegorz Mrowiński odpowiadał, iż byłby to duży koszt, jednak propozycja jest ciekawa i warta zastanowienia. Teraz będzie szansa, aby otrzymać wsparcie zewnętrzne i projekt zrealizować.

Co myślicie Państwo o tym pomyśle? Czy w Działdowie powinna powstać strzelnica? Zapraszamy do dyskusji.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!