Kolejne środki zewnętrzne płyną do Działdowa. Tym razem miasto otrzyma ponad milion złotych na przebudowę stadionu. 

Ministerstwo sportu i turystyki udzieli dofinansowania na przebudowę działdowskiego stadionu. Suma jaką otrzyma miasto wynosi 1,3 mln zł. Jest to połowa wartości inwestycji. Prace na stadionie już trwają i są bardzo zaawansowane, co widać na załączonych fotografiach. 

Przypominamy, że na działdowskim stadionie powstać ma pełnowymiarowa bieżnia z czterema torami okólnymi oraz sześcioma torami na prostej z nawierzchnią syntetyczną. Dodatkowo stadion posiadać będzie dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do rzutu młotem i dyskiem, rzutnie do rzutu oszczepem, rzutnię do pchnięcia kulą z nawierzchnią z mączki ceglanej oraz stanowisko do skoku wzwyż. Ponadto uzupełniona ma zostać nawierzchnia trawnikowa boiska piłkarskiego, tak by przylegała do projektowanej bieżni. Projekt zakłada także dostawę dwóch lekkich wiat dla zawodników rezerwowych, montaż barier ochronnych czy wykonanie przebudowy sektora przeznaczonego dla gości w postaci zmniejszenia istniejącego ogrodzenia. Oprócz tego wykonana zostanie m.in. kanalizacja deszczowa.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu TD. 

Projekt przeprowadzanej inwestycji:

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!