W żadnej z 13 próbek wody, które pobrano wczoraj do badań w różnych częściach Działdowa i przyległych miejscowościach nie stwierdzono bakterii z grupy coli – takie są wstępne informacje działdowskiego Sanepidu, do których dotarliśmy.

Nie oznacza to jednak, iż z wody z kranu można już korzystać. Wszystko przez fakt, iż nie ma jeszcze wyników na obecność paciorkowców kałowych. Te dostępne będą jutro. Oficjalna informacja, co do jakości działdowskiej kranówki ma zostać opublikowana w piątek. Do tego czasu podtrzymany jest kategoryczny zakaz korzystania z wody.  

Miejsca w których zostały pobrane próbki do badań: Miejsca pobrania próbek: SUW Działdowo, Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 1, „Caritas”, budynek mieszkalny przy ul. Księżodworskiej, oczyszczalnia ścieków, Księży Dwór, Komorniki, Wysoka, Rudolfowo,  Pierławki, Malinowo oraz studnia wodomierzowa Wysoka - Księży Dwór.

Informacje potwierdził na swoim facebooku burmistrz Grzegorz Mrowiński. Wyniki badań od razu wzbudziły wśród internautów spekulacje. - Czy to możliwe w takim razie, że doszło do nieprawidłowego pobrania tamtej feralnej próbki, co sparaliżowało życie miasta? - zapytał burmistrza jeden z mieszkańców. - Jest jeszcze za wcześnie na odpowiedź. Badanie było prowadzone na zlecenie PGKiM przez bardzo profesjonalne i doświadczone laboratorium - odpowiedział włodarz miasta.

Przeczytaj także: Mieszkasz w Działdowie? Nie korzystaj z kranówki!

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!